Radio Čapljina uživo

agsdi-google-wallet

Slušaj nas!

91,3 FM

Dobra kob prati čapljinske lovce u lovu s čeke na divlju svinju

Dobra kob prati čapljinske lovce u lovu s čeke na divlju svinju

by | 22. srpnja 2019. 15:35 | Vijesti

   U lovištu Lovačkog društva „Galeb” Čapljina u tijeku je lov s čeke na divlju svinju i to isključivo vepra i nazime. Od Pere Zekušića predsjednika čapljinskog lovačkog društva doznali smo da je za sada dobra kob pratila lovce, u dva izlaska ulovili su dvije divlje svinje. Inače, ukupno je dozvoljeno šest izlazaka i to isključivo nedjeljom. Za izlazak u lovište potrebna je dozvola za lov s registriranog mjesta.

   Valja reći da su sve čeke s kojih se upražnjava ovaj način lova, registrirane. U slučaju ranijeg ispunjenja kvote od sedam ulovljenih jedinki, ovaj način lova se sukladno gospodarskoj osnovi, prekida.

   Lov s čeke otvoren je kako to lovci kažu, 7-og srpnja, a trajat će do 4-og kolovoza ukoliko lovci ranije ne ispune kvotu. Sa završetkom lova s čeke, 4-og kolovoza, kreće lov na pernatu divljač – prepelicu, grlicu i goluba.

Propustili ste? Poslušajte!