Radio Čapljina uživo

agsdi-google-wallet

Slušaj nas!

91,3 FM

Na vodnom području Jadranskog mora očekuje se porast vodostaja

Na vodnom području Jadranskog mora očekuje se porast vodostaja

by | 4. siječnja 2026. 14:17 | Aktualno, Vijesti

Uslijed najavljenih obilnijih padalina (po prognozi FHMZ-a 60-80 l/m2, lokalno i preko 100 l/m2), koje se očekuju u narednim danima na vodnom području Jadranskog mora prognozira se porast vodostaja, posebno na djelu poplavnog područja TMT (Tihaljina -Mlade-Trebižat), te cijelog toka rijeke Neretve sa pritokama.

Moguća su lokana izlijevanja vodotoka, te lokalne pojava bujičnih i urbanih poplava, priopćeno je iz Agencije za vodno područje Jadranskog mora Mostar.

Kako se navodi, očekivani početak događaja je  4. siječnja.

Iz Agencije savjetuju nadležnim institucijama da prate situaciju i postupaju u skladu s ovlastima, pridržavajući se Federalnog operativnog plana obrane od poplava, a službama koje provode mjere zaštite, spašavanja ljudi i materijalnih dobara preporučuju dodatni oprez.

Dodaju i to da se obavijest izdaje na osnovu prognoziranih podataka padalina, te eventualne promjene vremenske prognoze mogu uticati i na prognozirano hidrološko stanje.

Foto/tekst: Fena

by | 4. siječnja 2026. 14:17 | Aktualno, Vijesti

Propustili ste? Poslušajte!