Na veletržnici u Tasovčićima bilježimo naznake uobičajenih godišnjih mijena, ispred veletržnice smanjuje se ponuda robe, dok unutar ograde raste. Tijekom dana ostaje mali dio proizvođača i stalnih prodavača, trgovina se obavlja rano izjutra i kasno popodne, pa tijekom dana robu nude samo proizvođači iz udaljenijih mjesta, te nekolicina stalnih prodavača.
Svakako da je najveći udar na ovdašnje proizvođače, cijena rajčica koja je pala na 80 feniga pa do 1,3 marke. Vidjeli smo prekrasne rajčice iz Svitave i Domanovića, ali avaj, uvozne su jeftinije, pa ni tako krasni plodovi ne mogu računati na pristojnu cijenu. U padu su i cijene ostale sezonske robe, ali nešto manjem, nova cijena paprika je od 1,6 do 1,9 maraka, kupus je sada 1,10 do 1,30 maraka. Jeftiniji su zatim krumpiri 70 do 80 feniga, zatim krastavci 50 do 70 feniga, pa mahune 2,4 do 3,5 marke za kilogram. Zabilježili smo i tri mala poskupljenja, a nešto skuplji redom su, crveni luk 80 feniga do marku, zatim bijeli luk 2,5 do 3 marke, te grašak 2,5 marke za kilogram.
Ostalo povrće zadržalo je cijene. Rijetka raštika kada se pojavi, nudi se za 2 do 3 marke, karfiol je od 2,3 do 2,5 marke, kelj je od 1,2 do 2,5 marke, brokule su 2,2 do 2,5 marke, dok su blitva i špinat, uglavnom, od 2 do 3 marke za kilogram. Zelena salata je zadržala cijenu od 1 do 1,5 marku, patlidžani su 2,3 do 2,5 marke, peršin 2,5 do 5 maraka, a celer od 2 do 4 marke. Mrkva je i dalje na cijeni, 1,5 do 2 marke, dok je cikla 90 feniga do marku.
Voće, stigle su prve šljive i to hercegovačke cijena 2,5 marke, cijena višanja je u blagom porastu 1,6 do 2 marke, a trešanja u padu 1,5 do 2 marke za kilogram. Jeftiniji su dalje, plastenički bostan 2 do 2,5 marke, breskve 1,3 do 1,6 maraka. Cijene su zadržali kajsije 3 do 4 marke, nektarine 1,7 do 2 marke, te marelice 7 maraka za kilogram. Isključivo uvozne jabuke nude se po cijeni od 1,5 do 2,2 marke za kilogram.
Ispred veletržnice od jesenskog, zimskog i ranoproljetnog obilja, s visokim temperaturama smanjuje se ponuda, što ne znači da nema robe, ima ali u nešto manjim količinama. Već smo u dva prethodna barometra cijena isticali da su se kao nikada rasprodale presadnice povrća, dok presadnica cvijeća još ima, a cijene zavise od uzrasta i vrste. Riba se nudila na standardnih šest štandova cijena uobičajena – riječna, babuške i keljavci nudila se već po 3 marke, cinkva je bila pet, pastrva iz uzgoja devet, a šaran 11 maraka za kilogram.
Mliječni proizvodni nudili su se na tri štanda, s tim da suhog ovčjeg sira s Morina, nema već mjesec dana, od prodavača Milana Damjanca doznali smo da ga neće biti sve do polovice srpnja, razlog je što je stari rasprodan, a novi zahtjeva duže zrenje. Mladi sir se cijenio 4 do 6 maraka, kravlji sir bio je 8 do 10, a miješani ovčji kravlji bio je 10 do 12 maraka, dok se suhi ovčji iz Podveležja cijenio 15 maraka za kilogram. Bilo je jaja i peradi, jaja su se cijenila već po 22 do 23 feniga, dok su koke nosilice bile po 12 maraka komad itd.