Slušaj nas!

91,3 FM

LMZ Čapljine: Bobanovo Selo i Tasovčići/Klepci u finalu

by | 17. kolovoza 2021. 9:51 | Vijesti

Odigrane su polufinalne utakmice seniorske konkurencije na Ligi mjesnih zajednica Čapljine.

Čapljinska publika mogla je vidjeti  kvalitetne poteze, a u dvije odigrane utakmice postignuto je 13 pogodaka. U prvoj utakmici posljednji pobjednici Lige mjesnih zajednica Čapljine momčad Bobanovo Selo je opravdalo status favorita, te su nakon preokreta pobijedili momčad Bivoljeg Brda rezultatom 4:1. Mario Barić na početku utakmice dovodi u vodstvo momčad Bivoljeg Brda. Imali su još nekoliko prilika za povećanje vodstva, ali na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:1 u korist Bivoljeg Brda. U drugom poluvremenu momčad Bobanovog Sela odigrala je kvalitetno i nisu dopustili Bivoljem Brdu iznenađenje. Anđelko Babić na samom početku drugog poluvremena postiže pogodak za poravnanje. Marko Puljić iz slobodnog udarca postiže pogodak i dovodi ekipu Bobanovog Sela u vodstvo. Nakon preokreta, do kraja su kontrolirali igru i postigli su još dva pogotka. Anđelko Babić svojim drugim pogotkom povećava prednost na 3:1, a Toni Akrapović postiže pogodak i postavlja konačan rezultat 4:1.

U drugoj utakmici Tasovčići/Klepci uvjerljivo su pobijedili Počitelj/Hotanj s visokih 7:1. Iako su bili mali favoriti u polufinalnoj utakmici, ovim rezultatom Tasovčići/Klepci pokazali su kako sigurno mogu parirati i najvećem favoritu natjecanja Bobanovom Selu. Mato Miličević na početku utakmice postiže pogodak za 1:0. Momčad Tasovčića/Klepaca igrala je dobro i imali su uigrane akcije koje su im donosile rezultat. Na 2:0 povećava Maksimilijan Vrbica. Pero Pervan postiže pogodak na 3:0 i činilo se nedostižnu prednost. Mato Miličević postiže svoj drugi pogodak za vodstvo 4:0, a Maksimilijan Vrbica, također svojim drugim pogotkom, donosi veliku prednost 5:0. Jedini pogodak za Počitelj/Hotanj postigao je mladi Rafael Kalfić, koji je u kadetskoj konkurenici s ekipom Počitelj/Hotnja osvojio treće mjesto. Velikim vodstvom Tasovčića/Klepaca 5:1 otišlo se na poluvrijeme. U drugom poluvremenu Počitelj/Hotanj igrao je nešto bolje i imali su nekoliko prilika, ali nije bila njihova večer. Tasovčići/Klepci igrali su smireno i čekali svoje prilike i povećanje prednosti. Maksimilijan Vrbica, najbolji pojedinac utakmice, postigao je svoj treći pogodak za 6:1. Nikola Arar pred sam kraj postiže pogodak i postavlja  konačan rezultat 7:1. Tasovčići/Klepci ovom pobjedom plasirali su se prvi put u finale Lige mjesnih zajednica Čapljine.

Prije polufinalnih utakmice seniorske konkurencije trebala se odigrati utakmica za treće mjesto u kadetskoj konkurenciji između Počitelj/Hotnja i Čapljine. Kadeti Čapljine se nisu pojavili na utakmici, te je tako treće mjesto pripalo ekipi Počitelj/Hotnja.

Završnica Lige mjesnih zajednica igra se večeras,17. kolovoza. Na rasporedu su tri utakmice. U 20 sati i 15 minuta igrat će se utakmica za treće mjesto u seniorskoj konkurenciji između Počitelj/Hotnja i Bivoljeg Brda. U 21 sat igra se finale kadetske lige između Svitave i Zvirovića/Prćavaca. U 22 sata igra se finale seniorske konkurencije između Bobanovog Sela i Tasovčića/Klepaca.

Organizatori poručuju kako posjetitelje očekuje bogata nagradna igra, a svaka kupljena ulaznica je ujedno i tombola.