Slušaj nas!

91,3 FM

Liga Hercegovine: Rodoč 1 i Knešpolje prvi polufinalisti

by | 25. kolovoza 2021. 9:43 | Vijesti

Odigrane su dvije četvrtfinalne utakmice Lige Hercegovine, koja se ove godine igra na Sportskom Centru u Čapljini. Publika je mogla uživati u kvalitetnom i atraktivnom nogometu. U prvoj utakmici večeri predstavnik Mostara ekipa Rodoč1 pobijedila je momčad Ljubuškog rezultatom 3:1. Vice Božić postiže pogodak za 1:0 vodstvo mostarske momčadi. Pokušavali su obje momčadi postići pogotke, ali s minimalnom prednosti Rodoča otišlo se na poluvrijeme. U drugom poluvremenu Ljubuški je igrao dobro i imao je nekoliko dobrih prilika, ali ih nisu uspjeli iskoristiti. Nikola Božić sedam minuta prije kraja utakmice postiže pogodak za 2:0. Momčad Ljubuškog igrala je s vratarom-igračem i ta im se taktika pokazala dobrom. Smanjili su zaostatak na 2:1, a strijelac je bio Miroslav Pehar. Ipak, Ljubušaci nisu uspjeli izjednačiti, a Rodoč1 dolazi do još jednog pogotka i konačnih 3:1, a strijelac je bio Hrvoje Soldo.

U drugom odigranom četvrtfinalu predstavnik Širokog Brijega momčad Knešpolje bila je bolja rezultatom 4:1 od predstavnika Gruda ekipe Donji Mamići. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a igralo se oprezno i tvrdo s obje strane. U drugom poluvremenu se otvorilo i postignuto je pet pogodaka. Matej Ćorić na početku drugog poluvremena dovodi Knešpolje u vodstvo. David Barbarić, najbolji pojedinac utakmice, postiže pogodak za 2:0. Franjo Alpeza postiže pogodak za Donje Mamiće i smanjuje zaostatak svoje momčadi na 2:1. Momčad Knešpolja igrala je sve bolje i primljen pogodak im nije poremetio planove. Postigli su još dva pogotka i konačnih 4:1, a strijelci su bili Emil Ćavar i Stipe Ćorić.

Rezultati Lige Hercegovine – četvrtfinale:

Rodoč 1 – Ljubuški 3:1

Knešpolje – Donji Mamići 4:1

Liga se nastavlja večeras, 25. kolovoza, a odigrat će se dvije preostale utakmice četvrtfinala. U 20 sati i 30 minuta čapljinski predstavnik momčad Tasovčića/Klepaca igra protiv Posuškog Gradca.

U 21 sati i 30 minuta sastaju se predstavnik Čitluka ekipa Krehin Gradac i stolački predstavnik momčad Vidovo Polje.