Radio Čapljina uživo

agsdi-google-wallet

Slušaj nas!

91,3 FM

AUDIO: Večer posvećena Tomislavu Ivčiću u Čapljini: “Tamo gdje sam rođen” okuplja mlade tamburaše i poznate izvođače

AUDIO: Večer posvećena Tomislavu Ivčiću u Čapljini: “Tamo gdje sam rođen” okuplja mlade tamburaše i poznate izvođače

by | Prije 7 sati | Aktualno, Audio, Emisije, Vijesti

U utorak, 2. lipnja s početkom u 20 sati, u dvorištu Betanije u Čapljini bit će održan koncert “Tamo gdje sam rođen”, glazbena večer posvećena stvaralaštvu legendarnog hrvatskog kantautora Tomislav Ivčić. Organizator koncerta je Tamburaški orkestar Misericordia, koji već treću godinu zaredom priprema tematske tamburaške večeri u sklopu kulturnog ciklusa Mostarsko proljeće.

Gostujući u programu Radiopostaje Čapljina, članice orkestra Klara Dodig, Antea Karamatić i Marta Markota predstavile su rad orkestra i najavile koncert koji će publici donijeti poznate, ali i manje poznate Ivčićeve pjesme u tamburaškim aranžmanima.

Orkestar Misericordia osnovan je 2012. godine u Šurmancima, a kroz godine djelovanja nastupao je širom BiH i inozemstva. Mladi glazbenici istaknuli su kako uz školu i druge obaveze mnogo vremena ulažu u probe i pripreme koncerata, koje često traju i po nekoliko mjeseci.

Uz tamburaški orkestar, na koncertu će nastupiti i poznati izvođači Romeo Nikolić, Josip Bilać, Tihomir Šimunović, Zlata Petković i mlada pjevačica Ena Nižić, finalistkinja showa The Voice. Posebni gosti večeri bit će  Klapa Signum iz Čapljine.

Mlade članice orkestra poručile su kako očekuju večer ispunjenu emocijama, pjesmom i zajedničkim pjevanjem publike, te pozvale sve ljubitelje dobre glazbe da im se pridruže u Čapljini.

by | Prije 7 sati | Aktualno, Audio, Emisije, Vijesti

Najnovije vijesti

Najava događaja

Propustili ste? Poslušajte!