Radio Čapljina uživo

agsdi-google-wallet

Slušaj nas!

91,3 FM

Prvo izdanje kulturno-gastronomske manifestacije „Čuvari baštine – Brudet na Neretvi“

Prvo izdanje kulturno-gastronomske manifestacije „Čuvari baštine – Brudet na Neretvi“

by | Prije 4 sata | Aktualno, Vijesti

U organizaciji HKUD-a „Sveti Ante“ iz Višića, u ovom će se naselju 7. lipnja održati jedinstvena kulturno-gastronomska manifestacija pod nazivom „Čuvari baštine – Brudet na Neretvi“, koja po prvi put na ovaj način slavi autohtonu kuhinju i običaje hercegovačkog kraja.

Središnji dio manifestacije bit će natjecanje u pripremi brudeta, tradicionalnog specijaliteta ovog kraja. Organizatori će osigurati osnovne namirnice za natjecatelje – jegulju, žabe i šarana, dok će sudionici koristiti vlastitu opremu i dodatne sastojke prema obiteljskim recepturama.

Prijave su besplatne, a moguće su putem broja mobitela 063 782 726 (Neđeljko Menalo).

Uz gastronomski dio, održat će se i Treća smotra folklora, koja će ugostiti brojna kulturno-umjetnička društva iz regije, čime se slavi bogatstvo pjesme, plesa i narodnih običaja.

Iz HKUD-a „Sveti Ante“ navode kako su prijave za natjecateljske ekipe besplatne i otvorene za sve zaljubljenike u kuhanje, a najbolja jela po ocjeni stručnog žirija bit će prigodno nagrađena.

Manifestacija se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva civilnih poslova Bosne i Hercegovine, što potvrđuje njezin značaj u očuvanju kulturne i gastronomske baštine Hercegovine, priopćeno je iz HKUD-a „Sveti Ante“ Višići.

by | Prije 4 sata | Aktualno, Vijesti

Propustili ste? Poslušajte!