banerRC212

• Napisao/la D.M.
  • Objavljeno u Sport
Istaknuto Liga mjesnih zajednica Čapljine - Favoriti Čapljina 2 i Šuškovo se propisno namučili za prolaz

Mada to konači rezultati ne govori, favoriti Čapljina 2 i Šuškovo, morali su uložiti puno više truda od očekivanja kako bi ostvarili pobjede i osigurali prolaz u četvrtfinale Lige mjesnih zajednica Čapljine. U prvoj utakmici seniorskog programa Čapljina 2 je na oko uvjerljivo 4:2, poluvrijeme 2:1 savladala do te utakmice neuvjerljive Višiće. Početak je bio prema očekivanju, pogodcima Filipa Barića i Maria Čerkeza, Čapljinci su poveli, međutim nakon što je pod kraj prvog dijela, Davor Brajković smanjio, u ostatku prvog i skoro cijelo drugo poluvrijeme vodila se neizvjesna borba u kojoj su Višićani propustili više prilika za poravnanje, tek kada su u završnici utakmice, iz igre povukli vratara, uslijedila je kapitulacija. Strijelci Barić i vratar Ivan Pažin.
Još veće iznenađenje bio je dobar otpor Struga/Gorice uigranoj i spremnoj momčadi Šuškova. Što više, Stružani i Goričani su poslije rijetko lijepe akcije preko Slavka Previšića poveli. Tek u zadnjih pet minuta prvog dijela, pogodcima Leona Kozarića, Šuškovo je uspjelo preokrenuti. U nastavku za pobjednike pogodili su Mateo Kozarić, pa Toni Nikolić, Leon Kozarić, po treći put, i Marko Prce, dok je za poražene pogodio agilni Ervin Krvavac. Uglavnom, ekipe koje u ligaškom dijelu nisu osvojile niti boda – Višići i Struge/Gorica, oprostile su se od daljeg natjecanja.
Program Lige mjesnih zajednica Čapljine, otvorila je utakmica kadeta, Svitava – Čapljina1,  2:0. Strijelci su bili Josip Gustin i Vide Krešić. Svitavljanima, koji su prošle sezone bili pravo otkriće, to je bila treća pobjeda i zaslužen prolaz u polufinale.
Rezultati jedanaeste večeri, kadeti, četvrtfinale, Svitava – Čapljina 1 2:0; seniori osmina finala, Čapljina 2 – Višići 4:1, Šuškovo – Struge/Gorica 6:2. Natjecanje se nastavlja.