Trupe Zlatka Kojića zauzele odlično drugo mjesto

• Napisao/la D. Musa
  • Objavljeno u Sport
Istaknuto Trupe Zlatka Kojića zauzele odlično drugo mjesto

Odličan dojam ostavili su juniori NK GOŠK iz Gabele, na završnici Prve juniorske lige Federacije, koja je održana na stadionu Olimpika u Sarajevu. Gabeljani su na završnom turniru osvojili drugo mjesto, izgubivši u finalu od Olimpika s minimalnih 0:1. Jedini pogodak na utakmici dao je Dedović u 15-oj minuti. Valja posebice naglasiti da je za najboljeg igrača trunira proglašen Boško Bošković, mladi nogometaš GOŠK-a.

Podsjećamo, na turniru su sudjelovali pobjednci četiri skupine Prve juniorske lige Federacije BiH. GOŠK je u južnoj skupini osvojio prvo mjesto i tako se plasirao na završnici koja je ove godine igrana u Sarajevu. U prvoj utakmici mladi Trojnanci su nadigrali Metalleghe iz Jajca rezultatom 8.6 nakon izvođenja penala. U regularnom dijelu susret je završen neodlučno 3:3. Inače, Gabeljani su dvije minute prije kraja vodili s 3:2, ali nakon poravnanja nisu izgubili sigurnost. Strijelci za GOŠK u regularnom dijelu bili su Josip Katavić dva i Marko Markić jedan pogodak.
   U drugoj polufinalnoj utakmici Olimpik je uvjerljivo 5:1 savladao Zvijezdu iz Gradačca. konačni poredak je tako, 1. Olimpik, 2. GOŠK, 3. Metalleghe, 4. Zvijezda (Gradačac). Plasman u Premijer ligu izborio je samo prvoplasirani Olimpik, dok ostalima ostaje da pokušaju drugi puta.
   Inače iz GOŠK-a ističu da su prezadovoljani rezultatima "trupa" Zlččatka Kojića, među kojima je samo jedan igrač iz Gabele - katavić, a svi sa strane, među kojima su četvorica još kadeti, dok Olimpik primjerice ima pedesetak juniora.