Logo
Ispiši ovu stranicu

Istaknuto U utakmici koja se rijetko viđa u Gabeli, probuđeni „Trojanci“ našli put kroz tuzlanske revire

Da je takvih utakmica ni u Gabeli, ni na ostalim stadionima Premijer lige, na tribinama ne bi vladao propuh. U 26-om kolu Premijer lige BiH, GOŠK i tuzlanska Sloboda, odigrali su bez premca najborbeniju i najatraktivniju utakmicu na stadionu „Perica – Pero Pavlović“, u zadnje dvije sezone. Uz pet lijepih pogodaka i najmanje toliko stopostotnih prilika na obje strane, bio je to „fajt“ svih 97 minuta koliko je utakmica s nadoknadama vremena, trajala. Susret ni nalik onom od prije četrdesetak dana kada su isti protivnici u Gabeli, igrali neodlučeno. Sve to se odigravalo po teškom i raskvašenom terenu i kiši koja je tijekom cijele utakmice sipila. Onome tko je gledao obje utakmice u Gabeli, prvu anemičnu i dosadnu, a drugu žustru i borbenu, ostalo je samo da se zapita – je li riječ o istim igračima?

Niti jedan od igrača koji su na terenu proveli sat vremena nije zaslužio negativnu ocjenu, pa ni vratari koji su primili dva, odnosno tri pogotka, jer za njih ne snose krivicu. Sveukupno uzevši GOŠK kojem je ova utakmica bila – biti il' ne biti, bio je borbeniji, dok je posjed lopte bio na strani tuzlanskih „solara“. Imajući to u vidu da je susret završen i neodlučno, ne bi bilo nepravično.

Nakon početnih preispitivanja GOŠK je došao u vodstvo u 14-oj minuti kada je iz sredine upućenu loptu prihvatio Ereiz, stuštio se po desnoj strani, a onda lijepo zavrnuo, između visokih Ignjatovića i Adžema, Ramić s tri četiri metra tuče glavom, Muminović paradom vadi loptu, ali opet na glavu napadaču „lavova“, koji je iz drugog pokušaja bio precizan, 1:0. Erupcija oduševljenja, nakon koje se situacija na terenu okreće na stranu Slobode, koja konstantno napada u narednih pola sata, GOŠK se grčevito brani i pokušava polukontrama „smiriti“ Tuzlake. Najbolju priliku za goste, imao je Vidović u 35-oj minuti, kada sa sedam, osam metra, neometen, „uspijeva“ prebaciti okvir vrata.

Gabeljani do poluvremena uspijevaju sačuvati vodstvo. U nastavku ista slika, Sloboda kreće još silovitije prema vratima Kozića, a do poravnanja stiže u 55-oj minuti kada je poslije lijepe kombinacije sa Husejinovićem, Baraban pogodio domaću mrežu, 1:1. Samo nešto jače od minute radovali su se gosti, jer GOŠK već u 56-oj minuti ponovo dolazi u vodstvo. Loptu je iz dubine protivničkog polja po lijevoj strani, povukao Gržan umakavši gostujućoj obrani lijepo ubacio, a „probuđeni“ Mirsad Ramić pogađa po drugi puta. Zanimljivo, prvi strijelac Gabeljana još dva puta zatresao je mrežu, ali je u oba slučaja svirano zaleđe. Ramić je utakmicu mogao riješiti u 64-oj minuti kada je s desne strana ušao u šesnaesterac gostiju prošao kraj trojice igrača, a kada se našao pred vratarom Muminoviće,, poskliznuo se i tukao kraj desne vratnice. U tom razdoblju bilježimo još dvije prilike u 54-oj minuti kada Ivetić vraća prejaku loptu svom vrataru, a ona prolazi tik kraj lijeve vratnice. Gosti su imali dobre prigode u 67-oj, kada na dodavanje Pršeša ispred Vidovića za djelić sekunde bio je brži vratar Kozić. Pršeš snažno tuče u 68-oj minuti, ali loptu glavom blokira Đajić, koji je dobio predah u vidu liječničke pomoći.

Sloboda poravnava u 72-oj minuti, kada je s oko 25 metara, Vidović raspalio u lijeve rašlje Kozićevog gola. Neobranjivo! Ritam ne jenjava, obje ekipe traže pogodak, ali sretniji su bili domaćini. Nakon kombinacije nekoliko igrača GOŠK-a, lopta stiže do Kulovića, koji razantnim udarcem iskosa s lijeve strane, po treći puta pogađa mrežu inače solidnog Muminovića. Slijedi veliko slavlje u kojem je Kulović zbog skidanja majice, zaradio žuti karton. Utakmica je do kraja nastavljena u žestokom ritmu, ali je GOŠK uspio sačuvati prednost, a time i nadu u opstanak.

Tekst: D. Musa

Poslijednja izmjena danaPonedjeljak, 15 Travanj 2019 14:45
Sva prava pridržana © www.radio-capljina.com 2017. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača!