banerRC212

Ponedjeljak, 16 Studeni 2020

Protivnički gol za Čapljinu i GOŠK, ostaje enigma, dok Višićanin Danijel Bilić pogađa i po četiri puta!

Čapljina se od jesenske polusezone oprostila osvajanjem boda u Bjelavama. U susretu 15. kola Prve nogometne lige Federacije BiH, Čapljina – Travnik 1:1, poluvrijeme 1:0.

Čapljina je povela pogotkom Stanka Marića u 9-oj minuti, a Travnik je poravnao u 73-oj preko Šakiba Vrebca. Minutu poslije izjednačenja, gosti nisu iskoristili jedanaesterac, udarac Amera Torlaka vratar Čapljine Edis Rahimić je obranio. Čapljina je jesensku polusezonu završila na 15-om mjestu s 10 bodova.

......................................................................

GOŠK je po peti puta ove polusezone utakmicu izgubio s 1:0. U susretu 15-og kola Prve nogometne lige Federacije BiH, u Kaknju: Rudar – GOŠK 1:0, poluvrijeme 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Faruk Gačan u 37-oj minuti. GOŠK je jesenski dio sezone završio na 14-om mjestu sa 14 bodova.

………………………………………………………….

Nogometaši Višića u velikom stilu oprostili su se od jesenske polusezone. U zadnjem 11-om koku jesenske polusezone, u Mostaru, Branitelj – Višići 1:4, poluvrijeme 0:1. Po drugi puta uzastopno nogometaš Višića Danijel Bilić, postigao je četiri pogotka na utakmici. Bilić je bio strijelac u 25-oj, 75-oj, 86-oj i 88-oj minuti utakmice. Jedini pogodak za domaće postigao je Miličević u 58-oj minuti s 11 metara. Višići su jesensku polusezonu završili na prvom mjestu s 27 bodova.

……………………………………………….

Odbojkašice Čapljine osvojile su prvi gostujući bod u jesenskom dijelu sezone. U derbiju začelja, u Sarajevu, Alipašino Polje – Čapljina 3:2, po setovima 25:23, 19:25, 21:25, 25:19 i 15:13. Osvojenim bodom Čapljina je zadržala devetu poziciju s 3 osvojena boda.

…………………………………………………………………

U Prvoj rukometnoj ligi Federacije BiH, južna skupina, u Mostaru, Zrinjski – Čapljina 23:21 za domaće, a poluvrijeme 10:12 za Čapljinu. Nakon poraza u derbiju začelja, Čapljina i Zrinjski zamijenili su mjesta, Mostarci su deseti, a Čapljinci jedanaesti.

................................................................................................

Košarkaši Čapljine nepunih mjesec dana su bez prvenstvenih utakmica, razlog je COVID – 19, reprezentativna stanka, te obveze nekih klubova u ABA 2 ligi. Kako smo doznali od Amara krpe, pomoćnog trenera Čapljine, stanka od utakmica se prekida idućeg vikenda utakmicom protiv Sparsa u Sarajevu, zatim 25-og studenog, slijedi utakmica protiv Čelika u Čapljini. Potom 28. studenog, na rasporedu je još jedna odložena utakmica, protiv Leotara u Trebinju, a onda 2. prosinca, susret protiv banjalučkog Borca u Čapljini. Od 5. prosinca, Čapljina se vraća redovitom rasporedu, utakmici redovitog kola protiv Širokog.

Dakle, košarkaši Čapljine, u razdoblju od deset dana, ako ne bude novih prepreka, odigrat će četiri utakmice.

…………………………………………………………

• Objavljeno u Sport

Galebovi u srcu grada Čapljini

Galebovi su svakidašnja slika neba nad Čapljinom. Oni su pak, za jedno od svojih odmorišta, odabrali krov športske dvorane, u neposrednoj blizini središta grada, gdje ih se sjati na stotine. Uzlete masovno tek kad se na vidiku pojavi grabljivica. Po snimci koju smo mobitelom napravili iz prostora Radiopostaje Čapljina, reklo bi se da je riječ o jastrebu. Za tren su se galebovi vinuli u zrak. Nebeska igra lovca i lovine se nastavlja, ali se rijetko ulovi okom promatrača. Slučaj nam je išao na ruku. Jato je odjednom uzletjelo, a lovca smo uočili tek na fotografiji.

Smiljan Vidić i koalicija HDZ BiH-HSS pobjednici izbora u Čapljini

U Čapljini je na Lokalnim izborima za gradonačelnika pobijedio Smiljan Vidić osvojivši preko 60 posto glasova. Kandidat koalicije HDZ BiH i HSS tako je osvojio 4 mandat načelnika odnosno gradonačelnika Čapljine.
Hrvatska demokratska zajednica BiH, prema preliminarnim rezultatima nakon 94,59 % obrađenih biračkih mjesta, na lokalnim izborima zadržala je poziciju vodeće stranke u Gradskom vijeću Čapljina.