banerRC212

Sadržaj izdvojen po datumu: Subota, 03 Veljača 2018

Dragan Čović uručio pobjednički pehar Nikšićanima

Po završetku turnira u Gabeli slijedila je svečanost podjele pehara i priznanja. Dr. Dragan Čović, predsjedatelj Predsjedništva Bosne i Hercegovine, uručio je pobjednički pehar Milošu Bakraču, kapetanu Sutjeske. Supokrovitelj turnira dr. Smiljan Vidić, uručio je pehar za drugo mjesto Luki Ankoviću, kapetanu drugoplasiranog GOŠK-a. Pehar za treće mjesto pripao je splitskom Hajduku, dok je Zrinjski iz Mostara, dobio priznanje za fair play.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Miloš Bakrač nogometaš Sutjeske, najbolji vratar je Dalibor Kozić (GOŠK), najmlađi igrač Antonio Raguž, nogometaš GOŠK-a, a priznanje za igrača koji podsjeća na Andriju Ankovića dobio je Mirsad Ramić, također nogometaš GOŠK-a.

D. Musa

• Objavljeno u Sport

Sutjeska pobjednik nogometnog turnira u Gabeli

Sutjeska iz Nikšića pobjednik je 28-og nogometnog turnira Memorijal Andrije Ankovića u Gabeli. U finalnoj utakmici Sutjeska je s 2:1 savladala domaćina GOŠK. Valja reći da Gabeljani u zadnjoj minuti utakmice nisu iskoristili jedanaesterac.

GOŠK i Sutjeska u finalu su prikazali borbenu igru u kojoj je drugo poluvrijeme bilo bolje od prvog. Nikšićani su došli u vodstvo u 35-oj minuti pogotkom Šalete Kordića. Preko Bože Markovića Sutjeska je u 57-oj minuti povisila na 2:0. GOŠK je u završnici preuzeo inicijativu, pa je autogolom Vladana Bubanje u 71-oj minuti, uspio smanjiti. Nakon što je Bubanja u zadnjoj minuti utakmice prekršajem na Ramiću, skrivio jedanaesterac, izgledalo je da će se izvoditi penali. Međutim, vratar Nikšićana Suad Ličina pročitao je nakanu Marka Mišića i obranio svoja vrata, a time momčadi Sutjeske osigurao pobjednički pehar.

Treće mjesto pripalo je Hajduku koji je s 2:1 savladao prošlogodišnjeg pobjednika Zrinjski iz Mostara, koji je četvrti. Hajduk je došao u vodstvo u 63 minuti preko ohandze, tri minute poslije, u 66-oj minuti, poslije krasnog prodora Filipovića poravnao je Miloš Aćimović. Konačni rezultat 2:1 za Splićane postavio je Ohandza, svojim drugim pogotkom na utakmicu, u 83-oj minuti.

Valja reći da je utakmica za treće mjesto bila ljepotica turnira, jer su obje ekipe očito je nezadovoljne rezultatima prvog dana igrale kao za bodove.

Prema tome konačni poredak turnira u Gabeli je, 1. Sutjeska, 2. GOŠK, 3. Hajduk, 4. Zrinjski.

Valja reći da je ovogodišnji memorijal u Gabeli obilježila kiša, koja istina nije padala tijekom službenog programa, međutim u noći uoči prvog, a posebice drugog turnirskog dana pošteno je natopila teren, koji je po završetku turnira djelom pretvoren u kaljužu, pa će domaćinu trebati vremena da ga osposobi.

Na GOŠK-oj zabavi do zore direktor Jurković najavio:'Izgradnja reflektora na stadionu u Gabeli, naredni cilj'

Dobro posjećena i sadržajna bila je tradicionalna GOŠK-ova plavo-bijela noć koja je održana u motelu „Lav“ u Gabeli. Tijekom programa okupljenim pristašama GOŠK-a, gostima i uzvanicima obratili su se Andrija Jurković, direktor kluba, dr. Smiljan Vidić načelnik općine Čapljina i Tugomir Čuljak izaslanik dr. Dragana Čovića, predsjedatelja Predsjedništva BiH, pokrovitelja 28-og izdanja nogometnog turnira u Gabeli. U programu je nastupila folklorna HKUD „Drijeva“ iz Gabele, dok je o raspoloženju okupljenih brinula grupa „Galeb“ iz Mostara.

Modrič, mlado naselje prognanika i izbjeglih na domak Čapljine uskoro bez makadama ili Gradić „Peyton“ dobiva uređene ulice i dvije zgrade za nove stanare

Naselje Modrič neposredno uz južnu stranu prometnice Čapljina – Stolac, na osojnoj strani istoimenog brda, najmlađe je u čapljinskoj općini. U cijelosti je izraslo u zadnjih dvadesetak godina. Dom u njemu našli su brojni izbjegli i prognani Hrvati iz različitih krajeva Bosne, te sjeverne Hercegovine, ali ima i onih koje je s drugih strana na prostore pitomog juga Hercegovine, silom ili milom, doveo minuli rat.