U Parku prirode Hutovo blato, u motelu Karaotok u srijedu, 4. kolovoza, upriličeno je otvorenje 17. saziva kolonije likovnog stvaralaštva "Čapljina 2021.".

U Parku prirode Hutovo blato, oko 20 umjetnika stvarat će likovna djela koja će biti izložena na svečanom zatvaranju kolonije, u galeriji "Vjeko Božo Jarak" u Potkosi, u subotu, 7. kolovoza s početkom u 19,30 h.

Predstavljeno dopunjeno izdanje knjige "Hercegovački ustanak 1875.-1878. - akteri, istine i zablude", autora Dušana Muse

Predstavljanje drugog, dopunjenog izdanja knjige „Hercegovački ustanak 1875. – 1878.“ – akteri, istine i zablude", autora Dušana Muse, novinara Radiopostaje Čapljina i pisca održano je u restoranu "Storia" u Tasovčićima, u organizaciji Udruge „Vojvoda don Ivan Musić“.

Na predstavljanju su sudjelovali Goran Skoko, predsjednik Skupštine Udruge, koji je ispred organizatora pozdravio sve nazočne, Slobodan Stajić iz Sarajeva, novinar, pisac, putopisac i autor niza knjiga, zatim Marko Antonio Brkić magistar Sveučilišta Hercegovine, koji priprema doktorat na teme koje dijelom dotiče i knjiga, te sam autor Dušan Musa. Više o ovom djelu novinara Radiopostaje Čapljina poslušajte u prilogu.

• Objavljeno u Kultura

LMZ Čapljine: Šuškovo Naselje i Bobanovo Selo posljednji četvrtfinalisti

Odigrane su tri utakmice na Ligi mjesnih zajednica Čapljine. U kadetskoj konkurenciji polufinale je izborila momčad Svitave nakon što su pobijedili Višiće 2:1. Dvostruki strijelac za Svitavu bio je Anđelo Šutalo, a pogodak za Višiće postigao je Mihovil Džono.

U seniorskoj konkurenciji u okviru osmine finala Šuškovo Naselje uvjerljivo je pobijedilo momčad Čapljine1 rezultatom 8:1. Marko Prce doveo je Šuškovo Naselje u 1:0 vodstvo. Marko Karlović izjednačuje na 1:1. Nakon pogotka Čapljine1 za izjednačenje, Šuškovo Naselje preuzelo je potpunu inicijativu na terenu i opravdalo ulogu favorita. Kristijan Valjan, Marko Prce i Davor Valjan postigli su pogotke za vodstvo od 4:1, s kojim se otišlo na poluvrijeme. U nastavku momčad Šuškovog Naselja nastavlja s dominacijom. Publika je mogla vidjeti kvalitetne poteze i dobru momčadsku igru. Tomislav Pinjušić postigao je pogodak za 5:1. Toni Nikolić povećao je vodstvo na 6:1. Davor Valjan je zabio svoj drugi pogodak za 7:1, a Toni Nikolić također drugim pogotkom postavlja konačan rezultat 8:1.

Posljednji četvrtfinalist u okviru seniorske konkurencije je momčad Bobanovog Sela, nakon što su pobijedili ekipu Doljana rezultatom 4:1. Momčad Doljana koja je prošla u osminu finala tek nakon pobjede u doigravanju protiv Domanovića, igrala je dobro. Ipak, Bobanovo Selo opravdalo je ulogu favorita i pokazali su zašto upravo oni brane titulu pobjednika Lige mjesnih zajednica Čapljine. Branimir Puljić doveo je Bobanovo Selo u 1:0 vodstvo. Ivan Šutalo postigao je pogodak za izjednačenje. Martin Puljić postiže pogodak za 2:1 i novo vodstvo svoje momčadi, a tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

Vratar Doljana Ante Palameta zaslužuje pohvale, jer je uistinu branio odlično, iako rezultati njegove momčadi tijekom natjecanja i ne pokazuju baš tako. U drugom poluvremenu Marko Puljić postigao je pogodak za 3:1 vodstvo Bobanovog Sela, a Branimir Puljić postiže svoj drugi pogodak za konačnih 4:1.

Rezultati Lige mjesnih zajednica Čapljine:

Kadeti: Svitava – Višići 2:1

Seniori: Šuškovo Naselje – Čapljina1 8:1

Bobanovo Selo – Doljani 4:1

Liga mjesnih zajednica Čapljine nastavlja se u ponedjeljak,9. kolovoza. U 20 sati i 15 minuta igra se polufinale u kadetskoj konkurenciji, a sastaju se Čapljina i Zvirovići/Prćavci. U seniorskoj konkurenciji na programu su dvije utakmice četvrtfinala. U 21 sat igraju Šuškovo Naselje i Bobanovo Selo, a od 22 sata sastaju se Dračevo/Sjekose i Bivolje Brdo.