Sadržaj izdvojen po datumu: Četvrtak, 01 Kolovoz 2019

Čeljevski gusari odustali od Maratona lađa

Udruga lađara „Čeljevo – Čapljina” neće sudjelovati na 22-om po redu Maratonu lađa koji će se voziti u subotu 10-og kolovoza. „Razlozi su objektivni, nemamo dovoljan broj spremnih veslača koji bi mogli nastupiti na jednoj tako jakoj utrci”, kazao je Rafo Kordić voditelj Udruge veslača, u izjavi za Radio Čapljina.

Članovi Udruge veslača „Čeljevo – Čapljina” obavili su valjane tjelesne pripreme zimus u dvorani, međutim kada je trebalo trenirati 'na vodi' posada se osula, dio našao posao na Jadranu, dio izgubio volju za teškim treninzima, pa je ostalo samo pet, šest spremnih veslača, pa se nije mogla sakupiti odgovarajuća posada od dvanaest spremnih članova.

„Ući u utrku s nedovoljno spremnom posadom, bilo bi narušavanje rejtinga kojeg smo mukotrpno sticali, a to nismo mogli dozvoliti pa smo odlučili odustati i o tome na vrijeme obavijestili organizatore Maratona lađa”, kaže Kordić.

Podsjećamo, Udruga veslača „Čeljevo – Čapljina” na Maratonu lađa od Metkovića do Ploča, nastupila je trinaest puta. U tom razdoblju ostvareno je nekoliko zapaženih plasmana. Tako su Čeljevski gusari 2009-te osvojili odlično deveto mjesto, dok su na brzinskoj utrci 2011-te bili drugi. Uglavnom, predstavnici Čapljine niti jednom od trinaest nastupa nisu bile među slabijim posadama.

U pripremnoj utakmici GOŠK bolji od Širokog Brijega

U četvrtoj pripremnoj utakmici GOŠK je slavio pobjedu u gostima kod Širokog Brijega 2:1, poluvrijeme 1:1. Strijelci su bili Josip Barišić 1:0 za domaće u 12-oj minuti, Anes Mašić je poravnao u 17-oj, a pobjedu GOŠK-u donio je Vedin Kulović u 84-oj minuti. Utakmica je odigrana u klupskom kampu „Musa – Karačić“ na Blatu.

Generalnu provjeru pred početak prvenstva Gabeljani će imati u subotu, 3. kolovoza, protiv Neretve iz Metkovića.

• Objavljeno u Sport

Liga mjesnih zajednica Čapljine: Favoriti nisu dopustili iznenađenja, a mrežu gađao i Zlatan Repeša vratar Čapljine 1

Za razliku od burne trinaeste neusporedivo mirnija bila je četrnaesta večer Lige mjesnih zajednica Čapljine. Rezultatske neizvjesnosti nije bilo, a favoriti su bilježili relativno lake pobjede, rezultati, kadeti, Dretelj - Čeljevo 1:4, poluvrijeme 0:3; seniori, Čapljina 1 – Zvirovići/Prćavci 4:0 u prvoj, te Šuškovo Naselje – Gabela Polje 8:2. Prema tome, Čeljevo je treći polufinalist u kadetskoj konkurenciji, dok su četvrt finale kod seniora, izborili Čapljina 1 i Šuškovo Naselje.

Poučni iskustvom iz prethodne, četrnaeste večeri Lige mjesnih zajednica Čapljine, favoriti – Čapljina 1 i Šuškovo Naselje, maksimalno angažirano pristupili su obvezama i uvjerljivo izvadili vizu za četvrt finale. U prvoj utakmici seniorskog programa, Čapljina 1 je lakše od očekivanja savladala Zviroviće/Prćavce 4:0. Kuriozitet je da se među strijelce, po drugi puta tijekom natjecanja upisao i vratar Čapljinaca Jasmin Repeša. Uz Repešu pogotke su postigli – Tomislav Cvitanović, Danko Bilić i Tomislav Meljanak.

U završnoj utakmici četrnaeste večeri, kiša pogodaka, favorizirano Šuškovo Naselje u prvom dijelu stiglo je do prednosti od 3:1, a u nastavku nastavilo „zidati” razliku. Pogodcima Antonia Mihalja i Marka Prce s 2:0, povelo je Šuškovo, na 2:1 smanjuje Brane Galić, a zatim dva puta mrežu Gabelopoljaca pogađa Davor Valjan. Na 4:2 smanjuje Šimun Čelić, a do kraja spremnije Šuškovo postiže još četiri pogotka – preko Marka Prce dva puta, ukupno tri pogotka, te Matea Kozarića i Nikole Pušića.

Program je počeo utakmicom kadeta u kojoj je u natjecanju po skupinama uvjerljivi Dretelj, poražen od Čeljeva koje u prvoj fazi turnira nije blistalo. Utakmica je riješena u prvom djelo kada Čeljevo pogodcima Noa Menala jedan i Ivana Markote dva, stiže do kapitalnih 3:0. U nastavku najprije Marin Blagoje smanjuje na 3:1, da bi Ivano Markota trećim pogotkom na utakmici, postavio konačni rezultat 4:1 za Čeljevo.

Drugi krug Lige mjesnih zajednica završava večeras, program će početi u 20 sati utakmicom kadeta, Gabela Polje – Čapljina. Prva utakmica osmine finala u seniorskoj konkurenciji je od 20,50, sastat će se Dračevo/Sjekose – Grabovine, druga od 21,50 a igrat će, Bobanovo Selo – Čeljevo.

D. Musa

100 godina kulture u Trebižatu

Obilježavajući 100 godina organiziranih kulturnih događanja u Trebižatu, uz blagdan Velike Gospe, zaštitnice crkve i mjesta, pripremljen je višednevni program.

Organizatori: MZ Trebižat, HKUD "Seljačka sloga" i fratri pozivaju sve ljude dobre volje da im se pridruže na manifestaciji "Trebižatsko kulturno ljeto".